صبح امروز در نشست دو جانبه سازمان آتش نشانی و دانشگاه آزاد به امضاء تفاهم نامه همکاری علمی و تخصصی تاکید شد
به گزارش امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، صبح امروز در نشست و هم اندیشی بین دو سازمان آتش نشانی و دانشگاه آزاد تبریز ، به همکاری دو جانبه در راستای ارتقاء  و حفظ ایمنی شهر تاکید و هر دو نهاد آمادگی خود را برای بهره مندی از توانمندی های یکدیگر اعلام کردند.
دکتر زبردست سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در نشست علمی – تخصصی با اشاره به اینکه آموخته های دانشگاهی راهکاری برای راهگشایی و پیشرفت در عرصه ایمنی است افزود: سالانه دانشجویان پروژه های علمی مختلفی را در رشته های مختلف ایمنی اجرا می کنند که بایستی تدابیری در راستای عملیاتی سازی آنها انجام پذیرد و تنها به عنوان یک رفرنس علمی اکتفا نشود.
وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی تبریز  در نوع خود دارای پتانسیل علمی و عملیاتی قابل ذکری در سطح کشور و دومین دانشگاه آموزش علوم ایمنی است و دانشجویان این مرکز با ثبت چندین نوع اختراعات در حوزه ایمنی و شرکت در نمایشگاه های مختلف روند رو به پیشرفت را طی می کند و مصمم به دنبال  اخذ مجوز در سطوح ارشد آموزش هستیم.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز متذکر شد: با تمامی این اوصاف سازمان آتش نشانی تبریز به دنبال هدف نهایی این سازمان یعنی کاهش میزان حوادث و خسارات جانی و مالی با اجرای آموزش ، پیشگیری است .
در ادامه این نشست ، تفاهمات همکاری در راستای هوشمند سازی ، استفاده از تکنولوژی روز از جمله ربات های آتش نشان ،الگوریتم مسیر یابی و … از جمله موارد مورد بحث بودند و سازمان آتش نشانی می تواند با بهره مندی از تخصص و ظرفیت علمی دانشگاه آزاد به این امر مهم در راستای استفاده از ربات های آتش نشان و …. به سرعت دست یابد.
دکتر جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست به آمادگی و همکاری بین دو مجموعه به منزله سکوی پرتابی در راستای دست یابی به قله های پیشرفت و موفقیت در راستای ایمنی شهری اشاره کرد و افزود: دانشگاه آزاد تبریز آماده هرگونه همکاری علمی در راستای نیاز سازمان آتش نشانی است و مرکز پژوهش و آموزش دانشگاه آزاد با تمامی ظرفیت آماده همکاری است.
دکتر زبردست مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز در خاتمه به نقش و اهمیت آموزش ایمنی اشاره و خواستار اجرای آموزش ایمنی و آتش نشانی به صورت واحد اختیاری در بین دروس دانشجویان شد.
گفتنی است در خاتمه این نشست ، تندیس برج یانقین به رسم یاد بود به دکتر جوان پور رئیس دانشگاه آزاد تبریز اهداء شد.