01 شهریور 1398 ساعت 11:18


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

آتش نشانان تبریز جسد مرد مقنی را از عمق 17 متری قنات کشف کردند


پیش از ظهر دیروز زمانی که مرد مقنی جوان در قنات آبی در روستای پیر درسی اسفهلان مشغول کار بود، خاک قنات ریزش و موجب مرگ وی شد.


به گزارش امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، پیش از ظهر دیروز پس از گزارش ریزش خاک قنات در روستای پیر درسی اسفهلان به سامانه 125 تبریز مبنی بر وقوع این حادثه، اکیپی از گروه نجات ایستگاه های شماره 14 و 1 به محل حادثه اعزام و عملیات امدادی برای جستجو و کشف را آغاز کردند.
مهندس محمد قلیزاده مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اعلام این خبر بیان داشت: این مرد مقنی زمانی که در داخل قنات آب در روستای پیر درسی اسفهلان مشغول لایروبی بود، دیواره قنات ریزش کرد و وی را با آوار در عمق ۱۷ متری قنات به کام مرگ کشید.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز با اشاره به شروع عملیات سریع جستجو برای کشف مرد مدفون گفت: تیم های عملیاتی آتش نشانی تبریز با بررسی محل و ایجاد نقطه امن برای ایجاد کارگاه امدادی، به داخل قنات نفوذ و ضمن رعایت اصول امداد و نجات مدفونین در محیط های بسته و مسدود با تداوم تلاش فنی تخصصی، پس از 13 ساعت تلاش مداوم به مدفون دسترسی پیدا کرده و وی را از عمق 17 متری قنات به بیرون منتقل کردند.
مهندس قلیزاده اجرای عملیات امدادی این حادثه را جزو عملیات های طاقت فرسا و خطرناک برای تیم های عملیاتی در طی سال جاری عنوان کرد و افزود: تیم های عملیاتی حاضر با دانش علمی و تجارب عملیاتی، خوشبختانه موفق به کشف مدفون بدون صدمات جانی برای آتش نشانان شدند.
وی در پایان از شهروندان در خواست کرد: به هنگام انجام هر گونه لایروبی و یا ورود به داخل چاه و قنات و .. موقعیت و شرایط محیطی را بررسی و پس از اطمینان از عدم وجود خطر جانی اقدام به کار نمایند.

 

 

 

 

 


 

1894148
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
1803
3739
25889
25889
1894148


آی پی آدرس شما:34.239.158.107

Template Design:Dima Group