اقدسی سرپرست معاونت آموزش سازمان آتش نشانی از برگزاری دوره های تخصصی آتش نشانان استان خبر داد

آموزش تخصصی آتش نشانان استان آذربایجان شرقی با همکاری استانداری تبریز در سازمان آتش نشانی تبریز صورت می گیرد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی  و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با همکاری دو جانبه دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی و سازمان آتش نشانی تبریز، آتش نشانان استان آذربایجان شرقی دوره تخصصی کوتاه مدت را سپری می کنند.

اقدسی سرپرست معاونت آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز  در این باره بیان داشت؛ 160نفر از آتش نشانان استان در قالب چهار گروه مجزا از سوم مهرماه سال جاری با حضور در دانشگاه علمی کاربردی سازمان ، آموزش های تخصصی ایمنی و آتش نشانی را آغاز و تحت تعلیم دروس تخصصی آتش نشانی قرار گرفته و  هر دوره آموزشی(تئوری-عملی) نیز به مدت 3 روز به طول خواهد انجامید.

وی ضرورت برگزاری دوره های آموزشی تخصصی  کوتاه مدت  را از جمله موارد آموزشی کلیدی برای رشد و تعالی آتش نشانان عنوان کرد و افزود: برگزاری این دوره از آموزش ها زمینه ساز بهتری برای آشنایی و همفکری آتش نشانان با علم و یافته های جدید آتش نشانی است که از این طریق می توان بر میزان توان علمی و تخصصی آتش نشانان افزود.

سرپرست معاونت آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز  خاطرنشان کرد: توسعه هر کشور نیازمند نیروی متخصص است و نیروی متخصص از طریق آموزش تربیت می‌شود.

وی افزود: این آموزش های دوره ای در شرایطی می‌تواند موثر باشد که با ارزیابی همراه شود که همین امر نیز انجام می گیرد و امیدواریم با تداوم برگزاری دوره های مشابه، نقاط ضعف و قوت را شناسایی و در امر آموزش به جایگاه مورد نظر برسیم.