01 شهریور 1398 ساعت 11:10


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز:

کاهش ۳۰ درصدی آتش‌سوزی نسبت به سال ۹۷/ تبریز نیازمند ۳۵ ایستگاه آتش‌نشانی است

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز از کاهش ۳۰ درصدی آتش سوزی نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات، محمد قلیزاده در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستور اکید شهردار محترم، بحث آموزش را از ابتدای سال آغاز کرده و در بازار، مجتمع های مسکونی و محلات آموزش های لازم را به شکل چهره به چهره انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به آموزش‌های لازم، در سال جاری ۳۰ درصد آتش سوزی‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

قلیزاده عنوان کرد: موضوع آموزش در مدارس به صورت جدی ادامه دارد و پیش از این نیز در بحث چهارشنبه سوری آخر سال، در ۳۰۰ مدرسه آموزش های لازم به دانش آموزان داده شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی گفت: پس از موضوع آموزش، دومین موضوع بحث پژوهش است که متاسفانه سند آسیب شناسی در تبریز وجود ندارد و از واحد پژوهش شهرداری باید در این زمینه استفاده کنیم تا این سند تکمیل شود که با تکمیل آن، مشکلات زیادی حل می شود.

قلیزاده با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم، اظهار کرد: در وضعیت اقتصادی فعلی شهر و شهرداری امکاناتی نیاز داریم که نمی توانیم بخریم. ما در شهر تبریز باید ۳۵ ایستگاه آتش نشانی داشته باشیم که فقط ۲۱ ایستگاه داریم و این موجب می شود تا آتش نشانان سختی های زیادی را متحمل می شوند.

وی افزود: برای برخورداری از ۳۱ ایستگاه لازم، به امکانات و خودرو نیز نیاز است که در این راستا نیازمند کمک شورای شهر هستیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی یادآور شد: ما آموزش به رانندگان تاکسی را شروع کرده ایم و هر راننده ای که در مسیر بتواند آتشی را خاموش کند، کپسول آتش نشانی وی را بصورت رایگان پر کرده و از او تقدیر می‌کنیم.

وی ادامه داد: تاثیر آموزش شهروندی در پاساژها تا حدود زیادی موثر واقع شده و پس از آتش سوزی بازار تبریز، ۱۵ مورد آتش سوزی در داخل بازار و پاساژ ها داشته ایم که خود اهالی پاساژ آتش را خاموش کرده اند و ما نیز کپسول ها را رایگان پر می کنیم.

 

قلیزاده گفت: البته تعدادی از این موارد توسط گشت پیاده آتش نشانی کشف و خاموش شده و تعدادی نیز توسط خود اهالی پاساژها اطفا حریق شده است.

 

 

 

 


 

1894125
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
1780
3739
25866
25866
1894125


آی پی آدرس شما:34.239.158.107

Template Design:Dima Group